Proč Nëya Candles?

Rádi byste zkusili waxplay – kapání vosku na tělo, ale nevíte, zda jsou obyčejné svíčky z obchodu bezpečné? Lidská kůže je velice citlivá a musíme si tedy dávat pozor hned na několik faktorů: na teplotu tání a na chemické složení nejen vosku, ale i případných aditiv jako jsou barviva a vůně. Nëya Candles jsou svíčky vyrobeny právě za tímto účelem a každý detail je pečlivě vyladěný tak, abyste se nemuseli ničeho bát. 

Už žádný parafín

Většina svíček, které běžně seženete (i těch přímo určených na waxplay) jsou z parafínu, který hoří karcinogenním kouřem a rozhodně tak není vhodným společníkem na hraní. Parafín se velice špatně uklízí, protože je mazlavý, a navíc má pro většinu lidí příliš nízkou teplotu tání a při kapání i z těsné blízkosti pouze lehce hřeje.

Vosk

Svíčky jsou vyrobeny z kombinace dvou čistě přírodních vosků – včelího a sójového. Včelí vosk je navíc očištěn o pyl a je tak daleko bezpečnější při používání ve vyšších teplotách. 

Barviva

Všechna barviva použitá ve svíčkách jsou určena pro použití v kosmetice (například rtěnky a krémy). Vybrali jsme tedy to nejbezpečnější možné složení. Naše svíčky běžně používají i lidé s atopickým ekzémem, a nikdy nedošlo k žádné alergické reakci.

Vůně

Všechny svíčky jsou zcela bez vůně. Vonné oleje by mohly být při waxplay nebezpečné.

Intenzita

Nabízíme tři různé úrovně intenzity. Pro 95 % lidí je standardní teplota svíček naprosto ideální i díky tomu, že můžete snadno ovlivnit teplotu kapek výškou, ze které kapete, máte celkem slušný repertoár. Standardní svíčky jsou něžné při kapání z výšky natažené paže a velice pálivé při kapání z těsné blízkosti. Každá část těla je ale jinak citlivá, stejně tak jako tělo každého z nás je individuální. A proto máme k dispozici také slabší a silnější svíčky

Velikost

V nabídce máme 3 velikosti: tenké (55 g), střední (135 g) a velké (230 g). Délka hoření je hodně individuální, ale průměrně tenká svíčka vydrží 1–2 session, střední pak 3–5 a velká 5–10 session. Jak dlouho svíčka vydrží hořet samozřejmě záleží na tom, jak moc svíčku při kapání nakláníme a jak často ji odkládáme stranou.

 

Úklid

Složení svíček je uzpůsobeno tak, aby se vosk snadno seškrabával a lámal, ale nebyl mastný. Snadno se tedy uklízí, obzvláště svíčky se silnější intenzitou jsou skvělé na sloupávání.